konsultacje kosmetologiczne warszawaKonsultacje kosmetologiczne przyjmują postać rozmowy ze specjalistą, której dopełnienie stanowi badanie skóry. Badanie wykonujemy za pomocą oględzin (wzroku i dotyku), a także urządzeń specjalistycznych. Jego celem jest zdiagnozowanie typu skóry oraz określenie dalszego postępowania w konkretnym przypadku.

Konsultacja kosmetologiczna stanowi podstawę dobrze wykonanego zabiegu. Pozwala na dobór zabiegu adekwatnie do potrzeb skóry, a zarazem zapobiega niepożądanym skutkom ubocznym. Dzięki skrupulatnie przeprowadzonej konsultacji można na wczesnym etapie ocenić występowanie przeciwskazań do zabiegu i ustrzec pacjenta przed konsekwencjami.

Cele konsultacji kosmetologicznych

Wiele osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z kosmetologią i medycyną estetyczną postrzega konsultacje w kategorii niepotrzebnych utrudnień. Zdarza się, że nie umawiamy terminu zabiegu przed przeprowadzeniem konsultacji, co wymaga od pacjenta dodatkowej wizyty w Centrum Urody. Działanie to wynika przede wszystkim z troski oraz odpowiedzialności za wygląd i zdrowie pacjentów.

Podstawowe cele konsultacji kosmetologicznej obejmują:

  • określenie typu skóry,
  • określenie potrzeb skóry,
  • zakwalifikowanie do najbardziej odpowiednich zabiegów,
  • przygotowanie skutecznego planu pielęgnacji domowej,
  • dokładne wytłumaczenie przebiegu i spodziewanych efektów zabiegu.

Konsultacje kosmetologiczne – Białołęka, Warszawa

Osoby zainteresowane skorzystaniem z dobroczynnych właściwości określonego zabiegu zachęcamy do umówienia się na konsultację kosmetologiczną. W zależności od planowanego zabiegu konsultację możemy przeprowadzić w dniu zabiegu lub innym terminie. W celu określenia, czy kwalifikacja do danego zabiegu może się odbyć bezpośrednio przed zabiegiem zapraszamy do kontaktu. Na pytania odpowiadamy mailowo i telefonicznie.

W trakcie konsultacji przeprowadzimy wywiad i wykonamy badanie skóry. Na tej podstawie będziemy mogli stwierdzić istnienie ewentualnych przeciwskazań do zabiegu, jak również ocenić, czy konkretna procedura będzie dla Ciebie korzystna.

Jak przygotować się do konsultacji w Centrum Urody Walewska?

Do konsultacji kosmetologicznej warto się odpowiednio przygotować. W tym celu zalecamy:

  • spisanie stosowanych na co dzień kosmetyków,
  • przeprowadzenie analizy swoich przyzwyczajeń związanych z pielęgnacją skóry,
  • sporządzenie listy zażywanych leków.